Zde může být vaše reklama.

SAFARI, PIVO I POCHOUTKY Krajské ceny cestovního ruchu: bodovala čokoláda i zoo

Krajské ceny cestovního ruchu: bodovala čokoláda i zoo
Absolutní vítěz: Čokoládové Losiny

foto: Jančo atelier

08. 10. 2023 - 08:35

Olomoucký kraj má nové držitele Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti cestovního ruchu za rok 2023. Zástupci hejtmanství je vyhlásili ve čtvrtek 5. října, ocenění předávali v olomouckém Domu u parku. Absolutním vítězem se staly Čokoládové Losiny.

„Olomoucký kraj je opravdu pestrý, máme zde spoustu krásných turistických cílů, kterých navíc neustále přibývají. Je skvělé, že můžeme každoročně ocenit ať už neobjevená nebo všem známá oblíbená místa. Děkuji všem lidem, kteří v cestovním ruchu pracují. Nebýt jich, nebyl by Olomoucký kraj tak vyhledávanou turistickou destinací, jakou je dnes,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Lidé mohli prostřednictvím webu vybírat z celkem pěti kategorií - Novinka cestovního ruchu, Nejlepší událost, Nejlepší místo bez bariér, Nejoblíbenější běžkařská trasa a Unikátní gastronomický zážitek. Uspěla například obnovená naučná stezka po stopách Malé Vídně, festival Olomouc (o)žije, zámek Čechy pod Kosířem nebo běžkařská trasa Pohádka. Cenu hejtmana získal Zdeněk Zerzáň, jeden ze zakládajících členů Jeseníky – sdružení cestovního ruchu, který zároveň v Jeseníkách vedl dvacet let horskou službu.

„Cestovní ruch je velmi různorodý. Oceňované kategorie se proto snažíme obměňovat, aby se pochvaly dostalo na všechny. Loni jsme, kromě tradiční novinky, oceňovali také technické památky, rozhledny nebo kouzelná svatební místa. Na této anketě se mi líbí, že neslouží jen jako poděkování těm, kteří se o cestovní ruch starají, ale nabízí lidem spoustu skvělých tipů, kam v regionu vyrazit,“ dodala Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Kromě cestovního ruchu se udělovaly také ceny nejlepším kresbám v krajské soutěži žáků ze základních uměleckých škol. Letošním tématem byl Olomoucký kraj z ptačí, žabí i mé perspektivy. Cenu si odneslo celkem dvacet žáků ve věku pět až osmnáct let.

 

Umístění nominovaných za přínos v oblasti CR za rok 2023:

 

KATEGORIE: NOVINKA V CESTOVNÍM RUCHU

1. místo Obnovená naučná stezka po stopách Malé Vídně

2. místo Safari Austrálie a Arktida v ZOO Olomouc

3. místo Adventure golf Priessnitzovy léčebné lázně

 

KATEGORIE: NEJLEPŠÍ AKCE ROKU (UDÁLOST, FESTIVAL…)

1. místo Festival Olomouc (o)žije

2. místo Hefaiston na hradě Helfštýn

3. místo Chmelovy dožinke

KATEGORIE: NEJLEPŠÍ MÍSTO BEZ BARIÉR

1. místo Zámecký park Čechy pod Kosířem

2. místo Hrad Šternberk (základní okruh)

3. místo Jeskyně Na Špičáku

KATEGORIE: NEJOBLÍBENĚJŠÍ BĚŽKAŘSKÁ TRASA

1. místo Paprsek - okruh Pohádka

2. místo Skřítek - Zelený okruh

3. místo Jesenická lyžařská magistrála

KATEGORIE: UNIKÁTNÍ GASTRONOMICKÝ ZÁŽITEK

1. místo Čokoládové Losiny

2. místo Zábřežský food festival Jídlo na ulici

3. místo Lobster Food Festival

 

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ 2023: Čokoládové Losiny

CENA HEJTMANA 2023: Zdeněk Zerzáň

Další články