Olomoučtí neurochirurgové použili u pacienta mozkovou stimulaci
Neurochirurgové z Fakultní nemocnice Olomouc dosáhli významného milníku v léčbě duševních…
foto: HZS Olomouckého kraje
19. 12. 2025 - 15:52
Hasiči v Prostějově v pátek 19. 12. v odpoledních hodinách zasahovali u rozsáhlého požáru budovy, který vypukl ve druhém patře objektu. Po příjezdu jednotek byla horní část domu již plně zasažena plameny a zásah musel být veden jak zevnitř, tak z vnější strany za pomoci výškové techniky.
Při požáru se zranila jedna osoba, kterou hasiči předali do péče zdravotnické záchranné služby. „Požár jsme lokalizovali vnitřním i vnějším zásahem za využití výškové techniky. V současné době provádíme dohašování skrytých ohnisek v dýchací technice,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Běhal.
Zásah byl podle hasičů komplikovaný také kvůli tlakovým lahvím, které se nacházely uvnitř objektu. Na místo byl povolán vyšetřovatel příčin požáru, který se zabývá okolnostmi jeho vzniku.
Na zásahu se podílely všechny složky integrovaného záchranného systému. Kromě profesionálních hasičů z Prostějova zasahovaly také jednotky sboru dobrovolných hasičů z Vrahovic, Žešova a Kostelce na Hané. Policie a záchranáři zajišťovali bezpečnost místa a péči o zraněné.
Neurochirurgové z Fakultní nemocnice Olomouc dosáhli významného milníku v léčbě duševních…
Milovníci vína zpozorněte! V olomouckém podniku Bounty Rock Cafe se 19. února chystá výjimečná…
Pro všechny, kdo v dohledné době plánují svatbu, se dnes, v sobotu 17. ledna, Galerie Šantovka mění…
V úterý v nočních hodinách zasahovali hasiči u požáru bytu v Olomouci, kde došlo k zahoření…
Sobota 3. ledna byla na výjezdové základně Zdravotnické záchranné služby v Zábřehu ve znamení…
Tradiční Průvod tří králů projde historickým centrem Olomouce v úterý 6. ledna 2026 dopoledne.…