![Dnes se otvírají skleníky na olomoucké Floře](/images-crop/302x170/article/20235/strelicie-2.jpeg)
Dnes se otvírají skleníky na olomoucké Floře
Olomouc - Po zimní přestávce se dnes otvírají sbírkové skleníky v olomouckých Smetanových sadech.…
foto: Žurnál UP
03. 08. 2024 - 22:58
Paříž/Olomouc - V pátek to na letních olympijských hrách v Paříží poprvé cinklo Čechům. Při získání bronzové medaile v šermu měl klíčovou roli olomoucký sportovec, kordista Jakub Jurka. Ten týmu fakticky zařídil postup přes Itálii do semifinále a následně zvládl také bitvu o bronz proti domácí Francii, kterou povzbuzovalo početné domácí publikum.
Jurka je členem klubu Dukla Olomouc a pochází ze šermířské rodiny. Jeho dědeček Jaroslav byl rovněž olympionik. Kordista, který jde ve šlépějích dědy Jaroslava, stříbrného šermíře z mistrovství světa, má na kontě evropské tituly z juniorských soutěží.
Jurka studuje Trenérství a sport – pedagogiku volného času na FTK UP. Tým šermířů, jehož je Jurka členem, skončil druhý na turnaji Světového poháru v gruzínském Tbilisi a zajistili si tak postup na olympiádu. Pro český šerm jde o velký úspěch, družstvo kordistů se totiž na hry kvalifikovalo po dlouhých 32 letech.
Olomouc - Po zimní přestávce se dnes otvírají sbírkové skleníky v olomouckých Smetanových sadech.…
Olomouc - Populární venkovní areál letního kina v centru Olomouce po změně provozovatelů opět…
Olomouc ztratila jednoho z největších znalců svých lokálních dějin, zasvěceného průvodce a…
Tradiční charitativní akce v Jeseníku na Masarykově náměstí byla loni v adventním čase opět úspěšná…
Olomouc – Cynismus lidí nezná míry. O víkendu někdo vyhodil v krabici na mráz čerstvě narozená…
Významný olomoucký politik a právník Milan Feranec (*18. 1. 1964) zemřel po dlouhé vážné nemoci v…