Fashion Glam Olomouc

Skvělý úspěch Cyklista Pavel Bittner vyhrál etapu na Vueltě

Cyklista Pavel Bittner vyhrál etapu na Vueltě

21. 08. 2024 - 19:39

Cyklista stáje dsm-firmenich PostNL Pavel Bittner vyjel dosud největší úspěch své kariéry. Olomoucký rodák ve spurtu vyhrála pátou etapu Vuelty. Rozhodovala cílová fotografie, Bittner porazil Belgičana Wouta van Aerta.

Jedenadvacetiletý reprezentant má nyní formu. Před Vueltou vyhrál dvě etapy závodu Kolemu Burgosu. A na Vueltě byl v 2. etapě šestý, ve třetí na 5. místě. Nyní se mu povedlo zvítězit.

„Je to úžasné! Je to jen pár týdnů, co jsem dosáhl svých prvních vítězství jako profesionál, takže dosáhnout vítězství na své první Vueltě ... Pořád tomu nemůžu uvěřit. Porazit Wouta v tak dlouhém sprintu… Je to jeden z nejlepších sprinterů na světě v takovém finiši. Je to šílené,“ řekl Pavel Bittner pro web závodu.

Výsledky:
5. etapa (Fuente del Maestre-Sevilla, 177 km): 1. Bittner (ČR/dsm-firmenich-PostNL) 4:25:28, 2. van Aert (Belg./Visma-Lease a Bike), 3. Groves (Austr./Alpecin-Deceuninck), 4. Coquard (Fr./Cofidis), 5. Küng (Švýc./Groupama-FDJ), … 31. M. Vacek (ČR/Lidl-Trek) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí: 1. Roglič (Slovin./Red Bull-Bora hansgrohe) 18:58:36, 2. Almeida (Portugl./UAE Team Emirates) +8, 3. Mas (Šp./Movistar) +32, 4. Tiberi (It./Bahrain Victorious) +38, 5. van Eetvelt (Belg./Lotto-Dstny) +41, … 75. M. Vacek +9:56, 123. Bittner +16:38.