Fotbalisté SK Sigma opět ztratili domácí zápas
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se nepovedla poslední dvě domácí utkání. Před reprepauzou na Andrově…
foto: Petr Pelíšek
25. 10. 2025 - 21:18
Ve čtvrtek uhráli fotbalisté SK Sigma Olomouc bod v utkání Konferenční ligy proti Rakówu. Už v neděli je před nimi duel o body do tabulky Chance Ligy. Na Andrově stadionu je opět čeká nelehký soupeř. Od 13:00 budou hrát Hanáci proti obhájci titulu, tedy Slavia Praha.
„Musíme se okamžitě přeorientovat. V pátek jsme si zápas proti Rakówu krátce a rychle vyhodnotili, soustředíme se už na Slavii. Je to atraktivní soupeř a mistrovský tým. To hovoří za vše. Myslím si, že nemáme důvod ani myšlenky na to, že bychom něco podcenili. Víme, jak silný soupeř k nám přijede – reprezentant vedle reprezentanta, obrovská kvalita, důraz, intenzita. Zápas bude mít velký náboj,“ řekl Tomáš Janotka, trenér Sigmy.
Hanáci budou končit anglický týden, tedy sérii tří zápasů v sedmi dnech. „Únava je naprosto přirozená a logická. Ale nemáme se na co šetřit. Musíme udělat maximum pro to, abychom se co nejdřív dostali do dobrého zdravotního stavu. Musíme dobře zregenerovat a být připravení. Spánek je hodně důležitý faktor. Děláme maximum pro to, abychom byli připravení. Věříme, že jak se nám po Fiorentině podařilo dobře navázat na ligu v domácím utkání proti Jablonci, povede se nám to i teď,“ řekl Janotka.
Pražané jsou dlouhé roky jedním z elitních celků tuzemské soutěže, nad kterými se jen tak často nevítězí. Kudy by k tomu měla vést cesta? „V defenzivě budeme muset být precizní. Pokud chceme uspět, musíme být nebezpeční a ulevit si od toho, když se v určitých fázích hry dostaneme pod tlak. Budeme muset být zdravě sebevědomí. V těchto zápasech není prostor pro bázlivost. Odvaha bude hodně důležitá. Věřím, že jsme dobře nachystaní. Tým je motivovaný a v domácím prostředí zápasy zvládá skvěle,“ uvedl Janotka.
Andrův stadion bude zase, stejně jako ve čtvrtek v poháru, plnější, než bývá obvyklé. „Očekáváme velký počet fanoušků. Je obdivuhodné, jak nás vydrželi v nepříznivém počasí ve čtvrtek podporovat po celý zápas. Budeme se jim chtít odvděčit kvalitní hrou a dobrým výsledkem,“ dodal Janotka.
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se nepovedla poslední dvě domácí utkání. Před reprepauzou na Andrově…
Po reprezentační přestávce se opět rozjede fotbalová Chance Liga. Tým SK Sigma Olomouc bude hrát,…
Etická komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) zahájila 47 disciplinárních řízení, a to…
Po bezbrankovém prvním poločase fotbalisté SK Sigma Olomouc inkasovali v Mohuči v utkání osmifinále…
Před letošní první reprezentační přestávkou fotbalisté SK Sigma Olomouc nedokázali doma zabodovat…
První utkání osmifinále Konferenční ligy mají fotbalisté SK Sigma Olomouc za sebou. A zdárně. Na…