Zde může být vaše reklama.

Rozhodl Kliment Fotbalisté SK Sigma porazili doma Teplice

Fotbalisté SK Sigma porazili doma Teplice

04. 08. 2024 - 00:59

V úspěšném vstupu do nové sezóny pokračují fotbalisté SK Sigma Olomouc. Bodovali ve třetím utkání v řadě, v domácí premiéře po dvou kolech venku porazili Teplice 2:1. Vítěznou branku dal útočník Jan Kliment. Hanáci se po třetím kole posunuli na třetí místo v tabulce. Hosté dohrávali posledním sedm minut v deseti.

Ve srovnání s předchozím zápasem udělal trenér Tomáš Janotka jednu změnu v sestavě. Na levém kraji nastoupil v základu místo Jáchyma Šípa Jan Fiala, jinak hrotový útočník.

Do vedení šla Sigma poměrně rychle. Po rohovém kopu se trefil hlavou Spáčil. Ale domácí radost byla krátká. Za další tři minuty bylo srovnáno, kdy teplický Trubač dostal dost prostoru k zakončení. Pak byli o něco nebezpečnější hosté a Sigmu musel dvěma výtečnými zákroky podržet brankář Koutný. Zápas rozhodla situace pár minut po přestávce. Mareček chyboval v souboji s napadajícím Klimentem. Olomoucký útočník toho využil, šel se na bránu a gólmana pohodlně překonal. To bylo v 53. minutě. Sigma pak byla lepší, než v prvním poločase, Teplickým v zásadě nic nedovolila. Až na jednu velkou šanci, ve které naštěstí pro domácí Trubač střílel úplně vedle. V 83. minutě byl po druhé žluté vyloučen hostující Cykalo. V závěru mohl výhru Sigmy potvrdil Mikulenka, ale po centru zleva z plného běhu hlavou přestřelil.

„Jsme nadšení, že jsme v prvním domácím utkání sezony zvítězili. Jsem rád, že jsme se dokázali odvděčit divákům, kteří nás přišli podpořit. Byl to vyrovnaný zápas a každý z týmů v něm střídal lepší a horší pasáže. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože Teplice měly kromě vstřelené branky ještě další dvě velké šance. Je to důležitá vzpruha hlavně pro sebevědomí mladších hráčů, protože kdybychom na začátku soutěže nebodovali, mohli by znervóznět,“ řekl Tomáš Janotka, trenér SK Sigma.

SK Sigma Olomouc – FK Teplice 2:1 (1:1)

Branky: 11. Spáčil, 53. Kliment – 14. Trubač. Rozhodčí: Orel – Mokrusch, Kotík. ŽK: Spáčil – Cykalo, Mičevič. ČK: 83. Po 2. ŽK Cykalo. Diváci: 4619.

SK Sigma: Koutný – Hadaš, Dohnálek, Pokorný, Sláma – Navrátil (74. Šíp), Breite, Spáčil (74. Langer), Zorvan, Fiala (55. Mikulenka) – Kliment (87. Juliš). Trenér Tomáš Janotka.
Teplice: Ludha – Mareček, Cykalo, Mičevič (61. Labík) – Švanda (78. Radosta), Jukl, Beránek (68. Vachoušek), Harušťák – Trubač – Horský (78. Svatek), Čerepkai (61. Gning). Trenér Zdeňko Frťala.