Sigma zahájila zimní přípravu, poletí do Španělska
Tým SK Sigma Olomouc zahájil v neděli 4. Ledna přípravu na jarní část sezóny. Hanáci se poprvé…
foto: Petr Pelíšek
05. 09. 2020 - 22:19
V 5. kole divizní skupiny E hráli fotbalisté 1.HFK Olomouc doma proti Šumperku. A úkol zněl jasně -potvrdit vítězství z novosadského derby. To se nakonec povedlo, byť Holice musela poslední dvacetiminutovku dohrávat v deseti.
Domácí vstoupili aktivně do utkání a hned ve 3. minutě se mohli radovat, když Vybíral poslal míč do křídla na rozběhnutého Bučka, ale ten trefil jen levou tyč. Posléze však vlastními chybami v obraně Holičtí přenechali aktivitu hostům. Zejména situace v 15. a 19. minutě volaly po brance, ale jednou míč skončil těsně mimo, a s druhou šancí si nadvakrát poradil gólman Machalický. Do druhého poločasu vstoupili aktivně domácí, a byli po zásluze odměněni. Ve 46. minutě poslal křížný míč Mazouch na rozběhnutého Červenku, který míč navedl do středu hřiště a posunul ho na Bučka. Ten přízemní střelou překonal brankáře. V 51. minutě přišel další gól. Mazouch rozehrál přímý kop do křídla na Bučka, který odcentroval. Před bránou pustil Bernatík míč pro Vybírala a ten se nespletl. V 65. minutě se nadechli hosté, když se z dorážky nemýlil Kotzmann. V 72. minutě si navíc domácí situaci ještě zkomplikovali, když po vzájemné potyčce dostali žlutou kartu Strnad a Krumpolc, který následně dostal i červenou kartu, protože to byla už jeho druhá žlutá. Holice v deseti držela výsledek, který navýšila v 88. minutě, kdy se z téměř z nulového úhlu prosadil střídající Regec. V poslední minutě se ještě prosadili hosté, když střelu z velkého pokutového území zblokovala domácí obrana přesně do protipohybu brankáře.
„Důležité utkání jsme výsledkově zvládli a jsem rád, že jsme potvrdili 3 body z venkovního utkání, takže celá práce nebyla zbytečná. Je však škoda, že to dnešního utkání bylo drama až do konce, že jsme si to neuhráli v klidu,“ řekl trenér 1.HFK Olomouc Jiří Derco.
1. HFK Olomouc – FK Šumperk 3:2 (0:0)
Branky: 47. Buček, 51. Vybíral, 88. Regec – 65. Kotzmann, 90. Linet. Rozhodčí: Hovorka – Julínek, Vlk. ŽK: Krumpolc, Bernatík, Laštůvka, Mazouch – Strnad, Pavelka, Lavrovič. ČK: 72. po 2. ŽK Krumpolc. Diváci: 123.
HFK Olomouc: Machalický – Krumpolc, Forch, Mazouch, Michal Vyskočil (67. Regec) - Červenka (88. Filípek), Vybíral (77. Laštůvka), Kotůlek, Stoklasa (72. Krejčí). Buček (84. Němec) – Bernatík. Trenér:Jiří Derco.
Šumperk: Kreizl – Kováč (84. Elšík), Pavelka, Ostrovka, Smrž, Kotzmann (81. Nízký), Linet, Jurásek (61. Sitta), Cikryt (77. Tran), Strnad, Lavrovič. Trenér Zdeněk Opravil.
Tým SK Sigma Olomouc zahájil v neděli 4. Ledna přípravu na jarní část sezóny. Hanáci se poprvé…
Povedený vstup do nového roku mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko. Ve 20. kole Maxa NBL…
Posilování prvoligového kádru SK Sigma Olomouc nemá konce. Na Andrově stadionu ještě ani nezahájili…
Druhou posilu na ligové jaro získala olomoucká fotbalová Sigma. Na Andrově stadionu podepsal…
Tři zápas v řadě s prohrou a v nich inkasovaných osmnáct branek. Hokejistům HC Olomouc se v tomto…
Sérii pěti zápasů bez vítězství ukončili basketbalisté BK Olomoucko v domácím zápase proti pražské…