Basketbalisté BK Olomoucko jsou v předkole play-off
Na šestý pokus dokázali basketbalisté BK Olomoucko v sezoně porazit USK Praha. Přišlo to v extrémně…
foto: Petr Pelíšek
17. 01. 2022 - 17:46
Aktuálně vedoucí tým extraligové tabulky Duklu Liberec vyzvou v semifinále Českého poháru volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Repríza loňského finále se tentokrát už o kolo dříve uskuteční v sobotu 5. února od 15 hodin v Táboře. Druhou semifinálovou dvojici tvoří pražský Olymp a brněnské Královo Pole. Turnaj Final Four vyvrcholí na jihu Čech o den později nejprve zápasem o třetí místo od tři odpoledne a v 18 hodin finálovým utkáním o pohár.
„Liberec je bezpochyby jeden z nejtěžších soupeřů, které jsme v semifinále mohli dostat. Ale naší ambicí je určitě loňský pohárový triumf obhájit, takže si musíme poradit s každým protivníkem. Zvládli jsme to vloni ve finále i nedávno doma v lize, tak proč by se to nemohlo podařit i nyní?“ připomíná předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek poslední výhry svého týmu nad Duklou, která se po zrušení minulého play-off extraligy stala od zeleného stolu mistrem republiky.
V probíhající soutěžní sezoně se univerzita střetla s Libercem zatím dvakrát. V říjnu na severu Čech prohrála v 6. ligovém kole hladce ve třech setech, v domácí odvetě na začátku prosince však smetla lídra tabulky stejným poměrem. Oba rivalové se shodou okolností střetnou potřetí týden před pohárovým Final Four - v Liberci se bude hrát 22. extraligové kolo v sobotu 29. ledna od 18 hodin.
Na šestý pokus dokázali basketbalisté BK Olomoucko v sezoně porazit USK Praha. Přišlo to v extrémně…
Fotbalistům SK Sigma Olomouc se nepovedla poslední dvě domácí utkání. Před reprepauzou na Andrově…
Po reprezentační přestávce se opět rozjede fotbalová Chance Liga. Tým SK Sigma Olomouc bude hrát,…
Český kulturista Patrik Šerý měl hodně komplikovanou jarní přípravu před letošním prvním startem.…
Šance na postup do předkola play – off posílili basketbalisté BK Olomoucko v 9. kole nadstavby, v…
Kulturista Patrik Šerý zažívá v přípravě více bolesti. Je více jak tři týdny po operaci a zranění…