Basketbalisté BK Olomoucko zvítězili nad Brnem
Do předposledního kola základní části Maxa NBL nastoupili basketbalisté BK Olomoucko proti Brnu…
foto: Petr Pelíšek
27. 01. 2021 - 22:22
Volejbalistky VK UP Olomouc postoupily do závěrečného turnaje domácího poháru. Účast ve Final Four si vysloužily domácí výhrou nad Ostravou. Se stejným soupeřem hrály doma v sobotu v extralize a bylo to stejné drama, které Hanačky vyhrály tři jedna na sety.
První set vyhrála Olomouc, druhý hosté a po třetím vedl domácí tým. Čtvrtá sada, to bylo pořádné drama. Hanačky v ní prohrávaly hodně dlouho, bylo to dokonce 12:20. Pak domácí tým zabral a začal rychle mazat ztrátu. První setbol měla Ostrava (23:24), ale pak se dostala poprvé v tomto setu do vedení Olomouc a výhru už nepustila.
Final Four budou 7. a 8. února hostit Teplice, startovat tam budou VK UP Olomouc, Liberec, Olymp Praha a Sokol Šternberk.
„Musím holkám pogratulovat, jak zvládly vygradování dnešního zápasu v jeho čtvrtém setu,“ řekl trenér VK UP Olomouc Petr Zapletal. „Po špatném začátku, kdy jsme prohrávali o deset jedenáct bodů, v sobě našly velkou bojovnost a vůli po vítězství. Bylo to opět extrémně těžké utkání stejně jako předchozí dva duely s Ostravou, což jsme ale věděli. V našem výkonu je ještě spousta rezerv, dnes jsme byli například nedůslední na bloku. Věřím, že do druhé fáze sezony to vypilujeme tak, aby vše gradovalo v play-off,“ podotkl.
V sobotu 30. ledna se Olomoučanky opět vracejí do ligového kolotoče utkáním 9. kola na palubovce Frýdku-Místku. Hrát se začne v 17 hodin.
VK UP Olomouc - TJ Ostrava 3:1 (22, -21, 11, 24)
Rozhodčí: Peloušek, Ištvanech. Čas: 98 minut
VK UP Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Zilbermanová. Střídaly: Kamidinová, Abendroth.
Ostrava: Hrdličková, Kalusková, Žarnovická, Štrbová, Nečasová, Pospíšilová, libero Chevalierová. Střídaly: Zemanová, Jedličková, Bauerová, Vytisková.
Do předposledního kola základní části Maxa NBL nastoupili basketbalisté BK Olomoucko proti Brnu…
Tým SK Sigma Olomouc zahájil v neděli 4. Ledna přípravu na jarní část sezóny. Hanáci se poprvé…
Povedený vstup do nového roku mají za sebou basketbalisté BK Olomoucko. Ve 20. kole Maxa NBL…
Posilování prvoligového kádru SK Sigma Olomouc nemá konce. Na Andrově stadionu ještě ani nezahájili…
Druhou posilu na ligové jaro získala olomoucká fotbalová Sigma. Na Andrově stadionu podepsal…
Tři zápas v řadě s prohrou a v nich inkasovaných osmnáct branek. Hokejistům HC Olomouc se v tomto…