
Akce na silnicích kraje: překročená rychlost i alkohol
Olomouc - Policisté po celé České republice vyrazili ve středu na dálnice a silnice v rámci akce…
foto: Pixabay
29. 04. 2020 - 07:17
Původně bylo v plánu v Olomouckém kraji otestovat šest a půl tisíce lidí, ale nakonec bude otestováno na přítomnost koronaviru o čtyři tisíce osob více.
Zájem o testy je obrovský. Včera chybělo do prvního limitu šesti a půl tisíce otestovaných osob pouze 340 vzorků. Testování probíhá velmi rychle a oproti původnímu očekávání bude nábor do studie kolektivní imunity ukončen o den dříve - v pátek 1. května. „Všichni účastníci, kteří se zaregistrovali na sobotu 2. května, se mohou dostavit na odběr už ode dneška až do pátku 1. května – vždy mezi osmou a osmnáctou hodinou. Na místě oznámí, že byli registrováni na sobotu a zdravotníci s nimi vše vyřídí,“ uvedl Peter Vanek z Ústavu molekulární a translační medicíny Univerzity Palackého.
Čtyři tisíce testů navíc budou provádět v Olomouci, Litovli a Uničově. S Ministerstvem zdravotnictví je vyjednal hejtman Ladislav Okleštěk. „Slíbil jsem, že se zasadím o to, aby v regionu bylo otestováno co největší množství lidí. Po dohodě s dalšími účastníky celého projektu se záměr podařilo realizovat. Teď uvidíme, jestli zájem obyvatel i dál potrvá,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.
Olomouc - Policisté po celé České republice vyrazili ve středu na dálnice a silnice v rámci akce…
V drama se proměnila cesta na školení do Zbirohu pro tři naše zkušené velitele. Místo poklidné…
Olomouc - Pokud vyrazíte za pět let vlakem na výlet do Hrubé Vody, Litovle nebo Senice na Hané,…
Olomouc - Více než sedm miliónů korun letos půjde na podporu malých obchůdků na venkově. O náklady…
Olomouc – Zemědělci, chovatelé zvířat i veterináři s obavami sledují vývoj slintavky a kulhavky v…
Olomouc - Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk vyhlásil v pátek stav nebezpečí. Opatření…