
Lesní požár zaměstnal desítky hasičů, do akce musel i vrtulník
Rozsáhlý požár lesa u Nové Hradečné, nedaleko Bradla a Třech kamenů, hasilo v neděli odpoledne 33…
foto: Blanka Martinovská, olomouc.eu
24. 01. 2020 - 08:06
Most v Komenského ulici bude sice kompletně zprovozněn ke konci února. Ale dopravní situace poleví jen na pár dní. Hned začátkem března totiž začne demolice mostu na Masarykově třídě, který bude pro auta uzavřen dva roky.
Už od 2. března na tento most nebudou moci auta ani tramvaje. Ihned po uzavření mostu začnou demoliční práce pravé strany mostu (při pohledu od centra), levá strana bude v průběhu první etapy sloužit chodcům. „Po celou dobu jeho rekonstrukce by ale měl zůstat zachován průchod pro chodce, zhotovitel nás dnes pouze upozornil, že v průběhu stavby může nastat situace, kdy by musel být most na pár dní uzavřen zcela, tedy i pro chodce,“ uvedl primátor Mirek Žbánek.
Přípravné práce začaly již na podzim, kdy byly přemístěny inženýrské sítě. Nový most by měl být dokončen na konci roku 2021.
„O tom, co bude uzavření mostu na Masarykově třídě znamenat pro dopravu, zásobování, fungování MHD a další aspekty života města, budeme jednat s občany na veřejném setkání,“ zdůraznil primátor Žbánek. Setkání se uskuteční 20. února od 17 hodin v aule Pedagogické fakulty UP na Žižkově náměstí.
Rozsáhlý požár lesa u Nové Hradečné, nedaleko Bradla a Třech kamenů, hasilo v neděli odpoledne 33…
Letní sezona v Olomouckém kraji začíná nabírat na obrátkách a s prvními horkými dny přichází i…
Olomouc – Děti, studenti a senioři budou moci cestovat po regionu s ještě většími slevami, než mají…
Přerov – O tom, že se nevyplácí zahrávat si s ohněm, se přesvědčil muž středních let z Přerova,…
Šumperk - Ve čtvrtek odpoledne se stala tragická dopravní nehoda na silnici pod Červenohorským…
Olomouc - Nadávky, slovní výhrůžky, ale také fyzická agrese vůči vybavení i samotným zdravotníkům.…