
Tramvaje se vrátily na poškozenou trať, musí jet pomaleji
Tramvaje na Nové Sady po osmidenní výluce opět jezdí. Výluku zavinila nehoda vlaku, který vykolejil…
foto: Olomouc.eu
11. 02. 2021 - 20:00
Celkem 65 přestupků spáchali majitelé psů za poslední půl rok, kdy na území města Olomouce platí nová vyhláška stanovující pravidla pro pohyb psů na veřejných prostranstvích.
Petr Čunderle prozradil, že spousta přestupků plynula jednoduše z toho, že o nějaké změně pejskaři vůbec nevěděli.
"Mnoho majitelů psů novinky od té doby ještě ani nezaregistrovalo a dozvědělo se o nich až během řešení přestupkového jednání. Jen od začátku roku jsme řešili celkem 65 přestupků majitelů psů, z toho třetina přestupků byla spáchána v městských parcích," uvedl mluvčí strážníků Petr Čunderle.
Strážníci se snažili pejskařům při poučení vysvětlovat novinky ve vyhlášce, devadesát pět procent přestupků tak mohlo být vyřešeno domluvou.
"Apelujeme proto na majitele psů, aby dodržovali platnou vyhlášku a předešli tak zbytečným problémům," doplnil Čunderle.
Tramvaje na Nové Sady po osmidenní výluce opět jezdí. Výluku zavinila nehoda vlaku, který vykolejil…
Výluka tramvajového provozu na Nové Sady, způsobená vykolejením vlaku na křížení tratí v ulici…
Olomouc - Městská policie v Olomouci v poslední době zaznamenává zvýšený počet případů porušování…
Olomoucké tržiště čeká významná proměna. Podkladem bude projektová dokumentace, jejíž zadání…
Olomouc – Bohužel to není aprílový žert. Tramvaje z centra města Olomouce na zastávku Nová Ulice…
Byl běžný páteční den a Radek si vyzvedával svého zdravého syna na fotbalovém tréninku. Plánování…