Kde můžete odpálit světlici a kde vám musí stačit prskavka?
Poslední den roku tradičně patří oslavám příchodu nového roku. Než ale zapálíte knot u petardy nebo…
foto: archiv redakce
09. 11. 2021 - 18:43
Vstříc veřejnosti a blíž ke stávajícím i potenciálním dárcům krve se vydalo Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. V Galerii Šantovka otevřelo Transfuzka Point. Kontaktní místo bude slouží nejen jako informační centrum pro bezplatné darování krve, ale nabízí i atraktivní program preventivní medicíny.
Dnes Transfuzka point navštívili hokejisté HC Olomouc. Sportovci i realizační tým nejen sami krev bezplatně darují, ale snaží se k tomu přivést i veřejnost. „Vloni jsme například společně zahájili kampaň Kápni božskou červenou, která pokračuje i letos. Dárci se mohou do této akce zapojit při každém odběru, čímž budou zařazeni do slosování o zajímavé odměny,“ říká marketingový manažer Simon Vejtasa.
„V posledních týdnech se potýkáme s nedostatkem krve. Aktuálně nám ubývá dárců v souvislosti s rostoucími počty COVID pozitivních a jiných dalších infekcí. Stavy našich zásob jsou bohužel poslední dobou velmi nízké. Snažíme se tedy využít každou příležitost k tomu, abychom oslovili širokou veřejnost. Máme proto velkou radost, že nás v tomto úsilí podpoří také olomoučtí hokejisté,“ těší podpora olomouckých hokejistů primářku Transfuzního oddělení FN Olomouc Danu Galuszkovou.
Úterní odpoledne v Transfuzka pointu, který se nachází v prvním podlaží Galerie Šantovka v sousedství hračkářství, nabídlo vedle autogramiády Viléma Buriana, Jana Bambuly a Petra Koloucha i další atraktivní program. Zájemci si mohli nechat zjistit svou krevní skupinu, změřit krevní tlak a puls nebo získali informace významu preventivního mamografického vyšetření.
Poslední den roku tradičně patří oslavám příchodu nového roku. Než ale zapálíte knot u petardy nebo…
Hasiči v úterý ráno 30. prosince zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu na dálnici D35 na…
Olomoucká gastronomie má důvod k oslavám. Restaurace Entrée se nově zařadila mezi podniky oceněné…
Jen pár dní po smrtelném zranění na přejezdu u Olomouce se v souvislosti s železničním provozem…
Jaké Vánoce měli lékaři, sestřičky, řidiči a další personál ze Zdravotnické záchranné služby…
Během vánočních svátků hasiči letos vyjeli k 99 událostem. Polovinu zásahů tvořily technické pomoci…